Вакцинація від менінгококової інфекції

Менінгококовий менінгіт — небезпечна інфекція, яка вражає оболонки головного та спинного мозку, викликає захворювання бактерія Neisseria meningitidis. Можливе безсимптомне носійство менінгокока в носоглотці. Цей момент і сприяє повітряно-крапельній передачі менінгококів від людини до людини.

На сьогоднішній день вакцинація є найкращим способом захистити себе та своїх дітей від бактеріального менінгіту.

Існують різні штами (серотипи) менінгококової інфекції – штами А, В, С, Х, Y, Z, W135, 29E, K, L, H, I. Поширеними штамами є менінгококи A, B, C. Найбільш заразним є штам A.

В Україні наявна лише вакцина проти штамів A, C, Y, W.

Менінгококи мають мембрану з полісахаридів. Імунна система дитини до 2 років практично не розпізнає ці бактерії. Розпізнає так пізно, що мікроорганізм уже робить свою злу справу.

Тому чим раніше розпочати вакцинацію проти цих бактерій, тим краще. Але чим раніше почати, тим більше доз потрібно. Після 2 річного віку однократна вакцинація, до 24 місяців- серія з 2 доз.

Запишись до лікаря онлайн

Краще заздалегідь записатись на прийом до лікаря на визначений час та день, ніж чекати в черзі! Пацієнти, які зареєструвались на прийом, будуть оглянуті саме в той час, на який вони записались.


    check_box Натискаючи на кнопку «Підтвердити», я даю згоду на обробку персональних даних і погоджуюся c політикою конфіденційності