Вакцинація від гепатиту А

Вірусний гепатит А - захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг. Джерело інфекції - інфікована людина. Шляхи передачі: фекально-оральний (через воду, їжу, брудні руки) або контактний (різні предмети вжитку).


Найчастіше хворіють діти у віці 7-14 років. Пік захворюваності-пізня осінь. У дорослих перебіг захворювання на гепатит А набагато тяжчий. Трапляються фульмінантні форми вірусного гепатиту А з летальним кінцем (нащастя, рідко). Порушення гігієни і забруднення фекальними масами водойм призводить до спалаху інфекції.


Ефективний метод профілактики- провести вакцинацію від гепатиту А: схема вакцинації двома дозами: одна доза первинної вакцинації та бустерна доза між 6 і 12 місяцями після першої.

Запишись до лікаря онлайн

Краще заздалегідь записатись на прийом до лікаря на визначений час та день, ніж чекати в черзі! Пацієнти, які зареєструвались на прийом, будуть оглянуті саме в той час, на який вони записались.


    check_box Натискаючи на кнопку «Підтвердити», я даю згоду на обробку персональних даних і погоджуюся c політикою конфіденційності