Сімейна медицина

Тривалий час в багатьох країнах Європи, в Канаді, США існує практика мати сімейного лікаря, який знає кожного члена сім’ї, психологічні, соціальні, медичні аспекти родини. Лікар знає як харчується кожен член сім’ї, чи має шкідливі звички, яким видом спорту захоплюється, де і ким працює, чи є в родині домашні тварини. Всі ці речі впливають на виникнення, перебіг захворювання.

Сімейний лікар лікує дітей, дорослих молодого, середнього та похилого віку, проводить їх регулярні профілактичні обстеження. Лікар виявляє фактори ризику захворювань, наприклад: високі рівні холестерину, ожиріння, куріння, зловживання алкоголем, наркотичними і психотропними речовинами, генетичні проблеми, рекомендує хворим відповідну профілактику і терапію. Сімейні лікарі також забезпечують тривале лікування хворих з хронічними захворюваннями, наприклад, такими порушеннями, як гіпертонія, ревматологічні хвороби, діабет, бронхіальна астма, хронічне обструктивне захворювання легень, артрити, серцева недостатність. У літніх людей, як правило, спостерігаються кілька патологічних станів, і сімейний лікар контролює їх в комплексі.

Сімейний лікар може вирішити 80% медичних проблем пацієнта, а в разі необхідності скеровує пацієнтів до профільних спеціалістів.

Сімейний лікар слідкує за перебігом лікування, консультує пацієнтів по телефону, надає невідкладну допомогу пацієнтам у разі необхідності. Лікар проводить імунізацію, згідно календаря щеплень, затвердженого МОЗ України.

Пріоритетні напрямки практичної діяльності:

 • Імунізація дітей і дорослих;
 • Профілактика, діагностика і лікування захворювань органів дихання;
 • Лікування захворювань кишково-шлункового тракту;
 • Лікування ГРВІ;
 • Лікування захворювань серцево-судинної системи;
 • Лікування захворювань сечостатевої системи;
 • Супровід пацієнтів з хронічними патологіями;
 • Корекція харчування при соматичних захворюваннях у дітей і дорослих;
 • Оформлення медичних документів.

Запишись до лікаря онлайн

Краще заздалегідь записатись на прийом до лікаря на визначений час та день, ніж чекати в черзі! Пацієнти, які зареєструвались на прийом, будуть оглянуті саме в той час, на який вони записались.


  check_box Натискаючи на кнопку «Підтвердити», я даю згоду на обробку персональних даних і погоджуюся c політикою конфіденційності