Вакцинація проти черевного тифу

Черевний тиф – гостра циклічна кишкова інфекція, що викликається сальмонелою черевного тифу. Характеризується лихоманкою, явищами загальної інтоксикації з розвитком тифозного статусу, розеольозним висипом на шкірі, гепатоспленомегалією та своєрідним ураженням лімфатичної системи тонкої кишки.  Резервуар та джерело збудника: хвора людина або носій. Механізм передачі збудника фекально-оральний. Шлях передачі – переважно водний, але можливі харчовий і побутовий шляхи передачі.

Ефективний метод профілактики черевного тифу-вакцинація дітей віком від 2 років та дорослих -осіб, що відправляються в ендемічні регіони, емігрантів, медичного персоналу та військовослужбовців. Щеплення рекомендовано за 2 тижні до потенційного ризику захворювання на черевний тиф, спричинений Salmonella typhi. Вакцинація проводиться одноразово.

Запишись до лікаря онлайн

Краще заздалегідь записатись на прийом до лікаря на визначений час та день, ніж чекати в черзі! Пацієнти, які зареєструвались на прийом, будуть оглянуті саме в той час, на який вони записались.


    check_box Натискаючи на кнопку «Підтвердити», я даю згоду на обробку персональних даних і погоджуюся c політикою конфіденційності